LET’S CREATE ACTION.

Mint Company on raikas, luovuutta pursuava markkinointiviestintätoimisto, johon ihastut. Luomme kokemuksella, näkemyksellä ja intohimolla tarinoita, joilla on vaikutusta.

Toimintatapa

STATE OF
MINT

Mint on paitsi tekijä,
myös tapa toimia.

Meissä asuu intohimo. Me tutustumme, innostumme ja tartumme toimeen. Haluamme herättää tunteita, luoda tarpeita ja saada aikaan toimintaa. Rakastamme tätä työtä!

Tinkimätön laatu. Tyylikkäät toteutukset ja häikäisevät tulokset ponnistavat suunnittelun sydämestä: ideasta. Meidän asiakkaamme saavat vain parasta.

Mutkaton meininki. Olemme asiantuntevia ja rentoja tyyppejä, joiden kanssa yhteistyö on avointa, ymmärrettävää ja mukavaa.

Palvelut

ALL YOU
NEED IS
MINT

Asiakkaitamme
Tiimi

I SEE MINT
PEOPLE

Tiimimme puhkuu näkemystä ja kokemusta niin kuluttaja- kuin yritysmarkkinoinnistakin. Olemme strategian, visuaalisuuden ja tekstin taitureita ja hallitsemme suuretkin kokonaisuudet. Uteliaina ja muuntautumiskykyisinä janoamme haasteita. Havainnoimme jatkuvasti ympäröivää maailmaa oppiaksemme uutta.

CEO, Client Director

Mari Storhammar

mari@mintcompany.fi
+358 40 772 7191

Creative Director

Pia Paldanius-Koivikko

pia@mintcompany.fi
+358 400 427 364

Copywriter

Hilkka Haaga

hilkka@mintcompany.fi
+358 44 572 4119

Digital Design Director

Henri Tokola

henri@mintcompany.fi
+358 44 561 6541

Art Director

Jenni Ojala

jenni@mintcompany.fi
+358 400 756 420

Copywriter

Katri Dahlström

katri@mintcompany.fi
+358 40 049 2649

Digital Marketing Specialist

Ilkka Immonen

ilkka@mintcompany.fi
+358 50 328 6124



ILMAISE ITSESI,

The Next Mint Person

Heitä avoin hakemus:

mari@mintcompany.fi

Ota yhteyttä

MINT UP
YOUR
DAY!

+358 40 772 7191
hello@mintcompany.fi

Mint Company
Vanhantullinkatu 3B
90100 Oulu

Mint Company Oy - Yhteystiedot, Y-tunnus ja asiakirjat - Kauppalehden Yrityshaku

Mint Facebook channel Mint Linkedin channel Mint Instagram channel

Haluan, että minuun ollaan yhteydessä. Samalla hyväksyn tietosuojaselosteen mukaisen henkilötietojeni käsittelyn.
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.