LET’S CREATE ACTION.

Mint Company on raikas, luovuutta pursuava design- & markkinointiviestintätoimisto, johon ihastut. Luomme kokemuksella, näkemyksellä ja intohimolla tarinoita, joilla on vaikutusta.

Toimintatapa

STATE OF MINT

Mint on paitsi tekijä, myös tapa toimia.

Meissä asuu intohimo. Me tutustumme, innostumme ja tartumme toimeen. Haluamme herättää tunteita, luoda tarpeita ja saada aikaan toimintaa. Rakastamme tätä työtä! Tinkimätön laatu. Tyylikkäät toteutukset ja häikäisevät tulokset ponnistavat suunnittelun sydämestä: ideasta. Meidän asiakkaamme saavat vain parasta. Mutkaton meininki. Olemme asiantuntevia ja rentoja tyyppejä, joiden kanssa yhteistyö on avointa, ymmärrettävää ja mukavaa.

Palvelut

ALL YOU
NEED IS
MINT

Asiakkaitamme
Tiimi

I SEE MINT PEOPLE

Tiimimme puhkuu näkemystä ja kokemusta niin kuluttaja- kuin yritysmarkkinoinnistakin. Olemme strategian, visuaalisuuden ja tekstin taitureita ja hallitsemme suuretkin kokonaisuudet. Uteliaina ja muuntautumiskykyisinä janoamme haasteita. Havainnoimme jatkuvasti ympäröivää maailmaa oppiaksemme uutta.

Mari-Storhammar-CEO-Mint-Company

CEO, Client Director

Mari Storhammar

mari@mintcompany.fi
+358 40 772 7191

Pia-Paldanius-Koivikko-Creative-Director-Mint-Company

Creative Director

Pia Paldanius-Koivikko

pia@mintcompany.fi
+358 400 427 364

Hilkka-Haaga-Copywriter-Mint-Company

Copywriter

Hilkka Haaga

hilkka@mintcompany.fi
+358 44 572 4119

Henri-Tokola-Digital-Design-Director-Mint-Company

Digital Design Director

Henri Tokola

henri@mintcompany.fi
+358 44 561 6541

Jenni-Ojala-Art-Director-Mint-Company

Art Director

Jenni Ojala

jenni@mintcompany.fi
+358 400 756 420

Katri-Dahlstrom-Copywriter-Mint-Company

Copywriter

Katri Dahlström

katri@mintcompany.fi
+358 40 049 2649

Tuotanto-AD

Matleena Muotkavaara

matleena@mintcompany.fi
+358 40 561 4644

Next-Person-Rekry-Mint-Company

ILMAISE ITSESI,

The Next Mint Person

Heitä avoin hakemus:

mari@mintcompany.fi

Ota yhteyttä

MINT UP YOUR DAY!

+358 40 772 7191
hello@mintcompany.fi

Mint Company
Vanhantullinkatu 3B
90100 Oulu

Mint Company on raikas, luovuutta pursuava markkinointiviestintätoimisto, johon ihastut.Luomme kokemuksella, näkemyksellä ja intohimolla tarinoita, joilla on vaikutusta.

Mint Company - Mainostoimisto - FacebookMint Company - Mainostoimisto - LinkedIn Mint Company - Mainostoimisto - Instagram

Haluan, että minuun ollaan yhteydessä. Samalla hyväksyn tietosuojaselosteen mukaisen henkilötietojeni käsittelyn.
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.