LET’S CREATE ACTION.

Mint Company on raikas, luovuutta pursuava design- & mainostoimisto, johon ihastut. Luomme kokemuksella, näkemyksellä ja intohimolla tarinoita, joilla on vaikutusta.

Toimintatapa

STATE OF MINT

Mint on paitsi tekijä,
myös tapa toimia.

Meissä asuu intohimo. Me tutustumme, innostumme ja tartumme toimeen. Haluamme herättää tunteita, luoda tarpeita ja saada aikaan toimintaa. Rakastamme tätä työtä!

Tinkimätön laatu. Tyylikkäät toteutukset ja häikäisevät tulokset ponnistavat suunnittelun sydämestä: ideasta. Meidän asiakkaamme saavat vain parasta.

Mutkaton meininki. Olemme asiantuntevia ja rentoja tyyppejä, joiden kanssa yhteistyö on avointa, ymmärrettävää ja mukavaa.

Palvelut

ALL YOU
NEED IS
MINT

UX/UI-Palvelut

MINT ❤ DIGITAL

Muotoilemme sulavia
käyttäjäkokemuksia.

Käyttäjäkokemuksen suunnittelu. Lähdemme suunnittelussa aina liikkeelle kohderyhmän tarpeiden tunnistamisesta. Sujuvilla käyttäjäpoluilla ja palvelun selkeydellä luomme mieleenpainuvan kokemuksen.

Käyttöliittymän suunnittelu. Suunnittelemme modernien työkalujen avulla tyylikkäät käyttöliittymät käytettävyys edellä. Vahva osaamisemme takaa kestävän muistijäljen digitaalisen palvelun käyttäjälle.

Digitaaliset palvelut. Olemme tehneet palveluiden ja sovellusten suunnittelua monipuolisesti eri toimialoille, kuten hyvinvointi- ja terveysteknologiaan, tietotekniikka- ja autosektorille ja opetusalalle. Toimimme joustavasti joko alihankkijana tai suoraan asiakkaan tiimissä.

Working on it

Asiakkaitamme
Tiimi

I SEE MINT PEOPLE

Tiimimme puhkuu näkemystä ja kokemusta niin kuluttaja- kuin yritysmarkkinoinnistakin. Olemme strategian, visuaalisuuden ja tekstin taitureita ja hallitsemme suuretkin kokonaisuudet. Uteliaina ja muuntautumiskykyisinä janoamme haasteita. Havainnoimme jatkuvasti ympäröivää maailmaa oppiaksemme uutta.

CEO, Client Director, Partner

Mari Kulmala

mari@mintcompany.fi
+358 40 772 7191

Creative Director, Partner

Pia Paldanius-Koivikko

pia@mintcompany.fi
+358 400 427 364

Creative, Partner

Henri Tokola

henri@mintcompany.fi
+358 44 561 6541

Account Manager

Essi Ikäläinen

essi@mintcompany.fi
+358 50 361 3441

Katri Dahlström

Copywriter

Katri Dahlström

katri@mintcompany.fi
+358 40 049 2649

Jenni Ojala

Creative

Jenni Ojala

jenni@mintcompany.fi
+358 400 756 420

Tero Väisänen

Creative

Tero Väisänen

tero@mintcompany.fi
+358 40 705 0688

Creative

Teijo Räty

teijo@mintcompany.fi
+358 50 552 3975

Digital Marketing Specialist

Laura Heikkinen

laura@mintcompany.fi
+358 40 668 8215

Copywriter

Petra Silvennoinen

petra@mintcompany.fi
+358 44 359 0767

Ota yhteyttä

MINT UP YOUR DAY!

Yhteystiedot
+358 40 772 7191
hello@mintcompany.fi

Mint Company
Vanhantullinkatu 3B
90100 Oulu

Kauppalehti Menestyjät 2021Korkein luottoluokitus 2021.

Mint Company - Mainostoimisto - FacebookMint Company - Mainostoimisto - LinkedIn Mint Company - Mainostoimisto - Instagram

Haluan, että minuun ollaan yhteydessä. Samalla hyväksyn tietosuojaselosteen mukaisen henkilötietojeni käsittelyn.
  • Kenttä on validointitarkoituksiin ja tulee jättää koskemattomaksi.