LET’S CREATE ACTION.

Mint Company on raikas, luovuutta pursuava design- & mainostoimisto, johon ihastut. Luomme kokemuksella, näkemyksellä ja intohimolla tarinoita, joilla on vaikutusta.

Toimintatapa

STATE OF MINT

Mint on paitsi tekijä,
myös tapa toimia.

Meissä asuu intohimo. Me tutustumme, innostumme ja tartumme toimeen. Haluamme herättää tunteita, luoda tarpeita ja saada aikaan toimintaa. Rakastamme tätä työtä!

Tinkimätön laatu. Tyylikkäät toteutukset ja häikäisevät tulokset ponnistavat suunnittelun sydämestä: ideasta. Meidän asiakkaamme saavat vain parasta.

Mutkaton meininki. Olemme asiantuntevia ja rentoja tyyppejä, joiden kanssa yhteistyö on avointa, ymmärrettävää ja mukavaa.

Palvelut

ALL YOU
NEED IS
MINT

Working on it

Working on it

Asiakkaitamme
Tiimi

I SEE MINT PEOPLE

Tiimimme puhkuu näkemystä ja kokemusta niin kuluttaja- kuin yritysmarkkinoinnistakin. Olemme strategian, visuaalisuuden ja tekstin taitureita ja hallitsemme suuretkin kokonaisuudet. Uteliaina ja muuntautumiskykyisinä janoamme haasteita. Havainnoimme jatkuvasti ympäröivää maailmaa oppiaksemme uutta.

Mari Storhammar

CEO, Client Director, Partner

Mari Storhammar

mari@mintcompany.fi
+358 40 772 7191

Pia Paldanius-Koivikko

Creative Director, Partner

Pia Paldanius-Koivikko

pia@mintcompany.fi
+358 400 427 364

Henri Tokola

Creative, Partner

Henri Tokola

henri@mintcompany.fi
+358 44 561 6541

Account Manager

Essi Ikäläinen

essi@mintcompany.fi
+358 50 361 3441

Katri Dahlström

Copywriter

Katri Dahlström

katri@mintcompany.fi
+358 40 049 2649

Copywriter

Teemu Soronen

teemu@mintcompany.fi
+358 40 779 9316

Jenni Ojala

Creative

Jenni Ojala

jenni@mintcompany.fi
+358 400 756 420

Creative

Tero Väisänen

tero@mintcompany.fi
+358 40 705 0688

Trainee

Marianne Kauppila

marianne@mintcompany.fi
+358 40 535 5888

Ota yhteyttä

MINT UP YOUR DAY!

Yhteystiedot
+358 40 772 7191
hello@mintcompany.fi

Mint Company
Vanhantullinkatu 3B
90100 Oulu

Kauppalehti Menestyjät 2021Korkein luottoluokitus 2021.

Mint Company - Mainostoimisto - FacebookMint Company - Mainostoimisto - LinkedIn Mint Company - Mainostoimisto - Instagram

Haluan, että minuun ollaan yhteydessä. Samalla hyväksyn tietosuojaselosteen mukaisen henkilötietojeni käsittelyn.
  • Kenttä on validointitarkoituksiin ja tulee jättää koskemattomaksi.